İmtihan SistemiİMTİHANDAN AMAÇ NEDİR? Eğitimdir. Dilin özü tekrar olduğu nedenle imtihanlar çalışılan konuların son egzersizleridir. Bu nedenle imtihan öğrenciden hesap sorma değil, konuları bir kere daha hatırlatmaktır.

 

IKD SİSTEMİ: Öğrenciler bol miktarda QUIZ (parça imtihanlar) ile karşılaşır. Her ders başlangıcında kursun en başından itibaren görülenler ile ilgili bazen 2 bazen 5 soruluk ‘Mini Quiz’ ile giriş yapılır. Ve her konu bitiminde en az 10 soruluk ‘Konu Quiz’leri’ verilir. Ve her 5 konuda en az 20 soruluk ‘Genel Quiz’ yapılır. Bazı quizler kitaplar serbest (açık) olarak yapılabilmektedir.  Amaç zorlamak değil, kolaylaştırmaktır.

Bu quizlerin amacı bir yandan öğrenciyi çalışmaya teşvik etmek, diğer yandan tekrarlar ile öğrenilenleri oturtmaya çalışmak.

Ve her seviye (A1, A2, B1, B2, C1, C2) bitirildiğinde seviye geçiş imtihanı yapılır. Bu imtihanlar önemlidir. IKD öğrencisi bunlardan %60 not almalıdır. (Dışarıdan gelenler için seviye geçme notu %70 tir.)

A2 den itibaren imtihanlar 3 aşamalı olarak yapılır; GRAMATICA (Test), ESCRITO (Writing), CHARLA (Speaking). 

Her kitap (seviye) bitirildiğinde kursiyer istediği mesai saatlerinde gelip imtihanını bireysel olarak olur. İlk girişinde başarılı olamayanlar 3 gün arayla tekrar girerler. Bu arada anlamadığı konular üzerine tekrar ders anlatımı talep edebilirler.

IKD her seviye için soru bankası bulundurmakta ve kursiyerlere bu sorular verilmektedir. Bir ciddiyet içinde yapılan imtihanlarda bu sorulardan sorulmaktadır.

İSPANYOLCA DİL OKULU
www.salminter.com


 
Nitelikli Dil Eğitimi Bir Tık Uzağınızda!
Dil Kültürüyle öğrenilir. Detaylı bilgi için formu doldurunuz.